Stars 2016

Konferencja prasowa Festiwalu Muzyka na Szczytach w Krakowie

zaproszenie_konferencja_A5_KRAKOW

Za tydzień, w piątek 2 września o godz. 14:00 w kawiarni muzycznej „Kurant” w Krakowie (Rynek 36) odbędzie się już druga konferencja prasowa poświęcona VIII Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Pierwsza przypomnijmy, miała miejsce w warszawskim PAP-ie, 28 czerwca br.

Konferencja odbędzie się z udziałem następujących gości:

Paweł Mykietyn – Dyrektor Artystyczny Festiwalu
Karol Kozłowski – tenor
Mischa Kozłowski – pianista
Danuta Sztencel – Prezes Zarządu Stowarzyszenia im. M. Karłowicza
Jakub Sztencel – Rada Programowa Festiwalu
Przedstawiciele władz Miasta Zakopane

 

Koncert Trebunie-Tutki oraz Cracow Clarinet Quartet – zaproszenie wysyłane z Warszawy

Trebunie Tutki

SONY DSC

Zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołów Trebunie Tutki oraz Cracow Clarinet Quartet, który będzie swoistym mariażem kameralistyki z muzyką podhalańską. 29 sierpnia (poniedziałek), Narodowy Instytut Audiowizualny w Warszawie, godz. 20:00, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana (I piętro).

Folklor od zawsze fascynował twórców o miejskim rodowodzie, a szczególnie kompozytorów. Inspirując się tą muzyką, tworzyli arcydzieła, których blask docierał daleko poza granice kraju. Stylizując motywy na ludowe lub wprowadzając do swoich kompozycji cytaty z prastarych melodii, tworzyli nową, oryginalną muzykę. Czy uda się ten proces odwrócić? Niejako postawić na głowie? Wprowadzić elementy kameralistyki do muzyki podhalańskiej?  Połączyć monolityczne brzmienie kwartetu ze skrzącym się feerią barw zespołem góralskim?
Organizatorzy VIII Festiwalu „Muzyka na Szczytach” zapraszają na specjalny koncert w wykonaniu zespołów Trebunie-Tutki oraz Cracow Clarinet Quartet.

Continue reading Koncert Trebunie-Tutki oraz Cracow Clarinet Quartet – zaproszenie wysyłane z Warszawy

MNS 2016
KUP
BILET