Karłowicz 1527 m n.p.m.

… czyli obchody 109. rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza. Zakopane – 7 i 8 lutego 2018 r.

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz Skitourowe Zakopane.pl po raz kolejny są organizatorami wydarzeń, mających uczcić dzień tragicznej śmierci kompozytora taternika, fotografa – Mieczysława Karłowicza. Jego pozamuzyczne pasje sprowokowały organizatorów do ukazania jego postaci w nieco szerszym świetle.

DZIEŃ I – 7 lutego, godz. 17:00, restauracja Bubuja (ul. T. Kościuszki 18):

Koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach oraz gościnnie zaproszonych pedagogów, połączony z wernisażem wystawy fotografii autorstwa Mieczysława Karłowicza.

DZIEŃ II – 8 lutego:

Skiturowa oraz piesza wycieczka do kamienia Karłowicza. Wycieczki poprowadzą licencjonowani przewodnicy tatrzańscy: Zofia Bachleda oraz Joanna Stępińska.


PLAN WYCIECZEK:

➡ wycieczka piesza:

Zbiórka: 8:45 w Kuźnicach obok wypożyczalni Mountain Explorers (zaleca się zabranie ze sobą kijków, raków lub raczków).

Planowana trasa: Kuźnice –> Dolina Jaworzynki –> Hala Gąsienicowa –> Kamień Karłowicza –> Hala Gąsienicowa –> Boczań –> Kuźnice.

Czas: 8:45 – 14:30

➡ wycieczka skiturowa:

Zbiórka: 8:00 w Kuźnicach obok wypożyczalni Mountain Explorers.

Planowana trasa: Kuźnice –> Przełęcz Nosalowa –> Hala Gąsienicowa –> Kamień Karłowicza (zjazd tą samą drogą).

Czas: 08:00 – 13:30

Wymogi:
Wycieczka jest przeznaczona dla osób, które miały już kontakt ze skituringiem i znają jego podstawy. Trasa naszej wycieczki będzie prosta, niemniej jednak nie jest przeznaczona dla osób, które chcą się nauczyć jazdy na skiturach (niestety nie będzie czasu ani możliwości na objaśnianie podstaw). Uczestnicy muszą mieć ze sobą: zestaw lawinowego ABC, sprzęt skiturowy, kask.


Wieczorem, o godz. 19:00 zapraszamy do Kina “Miejsce” (ul. Orkana 2) na projekcję filmu. Przewidujemy moc niespodzianek tego wieczoru ?

 

 

CategoriesUncategorised