MISCHA KOZŁOWSKI

Mischa_mMischa Kozłowski jest jednym z najciekawszych pianistów polskich młodego pokolenia, który od wielu lat występuje jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin.
Do jego najważniejszych sukcesów konkursowych należą nagrody zdobyte podczas IV. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Mykoły Łysenki w Kijowie na Ukrainie (2012), IX. Internationaler Chopin Klavierwettbewerb w Darmstadt w Niemczech (2009) oraz Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie (2008).
Artysta zapraszany jest do wielu prestiżowych międzynarodowych projektów – występował podczas m.in. Kissinger Sommer w Bad Kissingen, Festspiele Europäische Wochen w Passau (Niemcy), NCPA May Festival w National Centre for the Performing Arts w Pekinie, Gulangyu Summer Music Week w Xiamen (Chiny), „Chopin au Jardin du Luxembourg” w Paryżu, International Festival Jeunes Virtuoses à Ennejma Ezzahra w Sidi Bou Said (Tunezja), Kyoto International Music Students Festival w Japonii, Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju, Malta Festival oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Filmu „Transatlantyk” w Poznaniu; występował  m.in. w siedzibie UNESCO w Paryżu, Zentrum Paul Klee i Konzerthaus „Casino” w Bernie, Filharmonii Narodowej i Polskim Radiu w Warszawie oraz wielu filharmoniach w Polsce.
Urodzony w 1989 roku w Gdyni, gdzie w wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w klasie Julity Randazzo. W 1999 roku rozpoczął współpracę z prof. Katarzyną Popową-Zydroń, której uwieńczeniem było uzyskanie dyplomu z najwyższym wyróżnieniem w gdyńskiej Szkole Muzycznej II stopnia. Następnie kształcił się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego, a w zakresie kameralistyki pod kierunkiem prof. Macieja Paderewskiego, prof. Jerzego Marchwińskiego i prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Otrzymawszy w warszawskiej uczelni dyplom z wyróżnieniem, kontynuuje naukę w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii w klasie prof. Tomasza Herbuta.
W lipcu 2014 roku razem z Lutosławski Piano Duo i Joanną Dudą nagrał album „Unchained” z utworami Juliusa Eastmana oraz Tomasza Sikorskiego, który został wydany przez Bôłt Records. Płyta została nagrodzona „Supersonic Award” magazynu „Pizzicato”, a także została nominowana do International Classical Music Award.
Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień – do najważniejszych należą te przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dongsan Research Foundation, Bank Société Générale, Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci w Warszawie.