Program 2018

PROGRAM JUBILEUSZU 10-LECIA STOWARZYSZENIA IM. M. KARŁOWICZA W ZAKOPANEM 

21.07.2018 
SOBOTA

GALA MOZARTOWSKA

 

   

godz. 12:00
Dom pod Jedlami
Zakopane, ul. Droga na Koziniec 1

Klub Rozmów na Szczytach”
Goście: Olga Pasiecznik, Robert Gierlach, Michał Klauza, Adam Rozlach
  wstęp wolny 

godz. 19:00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia „Haffnerowska” oraz najpiękniejsze arie i duety z oper: Wesele FigaraDon Giovanni, Czarodziejski flet

Olga Pasiecznik – sopran

Robert Gierlach – baryton

Michał Klauza – dyrygent

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia

 

31.08.2018
PIĄTEK

 SPEKTAKL TEATRALNY

   

godz. 19:00
Teatr im. S. I. Witkiewicza
Zakopane, ul. Chramcówki 15

Spektakl teatralny „Do DNA”

reżyseria: Ewa Kaim

Obsada: 
Dominika Guzek,
Agnieszka Kościelniak,
Weronika Kowalska, 
Jan Marczewski, 
Łukasz Szczepanowski,
Dawid Sulej Rudnicki

 

01.09.2018 
SOBOTA

 KONCERT JUBIELUSZOWY

   
godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie m.in.: 
Aleksandra Vrebalov, Philip Glass, Steve Reich, Jagoda Szmytka – nowy utwór, światowe prawykonanie
Antonio Haskell

KRONOS QUARTET  

02.09.2018 
NIEDZIELA 

 EPOKOWE BRZMIENIA

   
godz. 19.00
Stary kościółek na Pęksowym Brzyzku
Zakopane, ul. Kościeliska 4

W programie: 
Telemann, Mozart, Tausch, Stark, Strietman

CLARIMONIA ENSEMBLE  

04.09.2018 
WTOREK 

PROJEKCJA FILMOWA

   

godz. 19.00
Kino Miejsce
Zakopane, ul. Orkana 2

Projekcja filmu: Rękopis znaleziony w Saragossie reż.  Wojciech Has
muz. Krzysztof Penderecki
 

05.09.2018 
ŚRODA

KLASYCY KAMERALISTYKI – WCZORAJ I PRZEDWCZORAJ

   

godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie: 
Beethoven, Brahms, Malawski, Ligeti

Joanna Konarzewska, Rafał Kwiatkowski, Michał Francuz, Krzysztof Tomczyk, Rafał Zambrzycki-Payne, Piotr Sałajczyk

 

06.09.2018
CZWARTEK

KLASYCY SYMFONIKI – WCZORAJ I DZIŚ

   

godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie: 
Haydn, Mozart, Penderecki

Robert Bachara, Przemysław Fiugajski, Konfraternia Caper Lublinensis  

07.09.2018
PIĄTEK

REMINISCENCJE

   
godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie: 
Schönberg, Maciejewski, Panufnik, Penderecki, Przybylski

Zespół festiwalowy: Piotr Lato, Jakub Jakowicz, Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik-Gałązka, Artur Rozmysłowicz, Rafał Kwiatkowski, Marcin Zdunik  

08.09.2018
SOBOTA

KONCERT FINAŁOWY

   
godz.  19.00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie: 
Dvořak, Penderecki

Łukasz Długosz, Krzysztof Penderecki, Maciej Tworek, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

 

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym programie.

Wydarzenia towarzyszące:

02-08.09.2018 
Willa DOM POD JEDLAMI,  godz. 12.00
ul. Droga na Koziniec 1
Klub Rozmów na Szczytach

15.07-15.09.2018
Parkan Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem
ul. O. Balzera 15
Plenerowa wystawa fotografii p.t. 10 lat z Muzyką na Szczytach, cz. I

24.08-30.09.2018
Bukowiańskie Centrum Kultury Dom Ludowy, w godzinach otwarcia Centrum
Bukowina Tatrzańska, ul. T. Kościuszki 87
Wystawa p.t. Twórcy Podhala 3

27.08-16.09.2018
Panele wystawiennicze nieopodal Oczka Wodnego
ul. Krupówki
Plenerowa wystawa fotografii p.t. 10 lat z Muzyką na Szczytach, cz. II

02.09-30.09.2018
Galeria Sztuki Współczesnej Dom Doktora, godz. 11.00-14.00 i 16.00-19.00
ul. Stanisława Witkiewicza 19
Wystawa p.t. Góry (nie)wzruszone. Obrazy i rysunki – Aleksandra Rudzka-Miazga

05.09.2018 
Restauracja BUBUJA, godz. 16.00
ul. Kościuszki 18
Koncert kameralny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu