Jubileuszowa “Muzyka na Szczytach”!

„GALA MOZARTOWSKA”

Zapowiedzią tegorocznej, dziesiątej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” będzie „Gala Mozartowska”.

21 lipca 2018 w kościele św. Krzyża w Zakopanem  usłyszymy zaproszonych przez Stowarzyszenie im. M. Karłowicza Olgę Pasiecznik (goszczącą na festiwalu po raz czwarty) i Roberta Gierlacha (na festiwalu debiutującego) – wysoko cenionych interpretatorów muzyki Mozarta.
Artyści, którzy wykonają tego wieczoru zarówno duety jak i arie Wolfganga Amadeusza Mozarta, wystąpią z orkiestrą symfoniczną pod batutą Michała Klauzy.
Wszystkich serdecznie zapraszamy na galę oraz na pozostałe  jubileuszowe wydarzenia X edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” w dniach od 2 do 8 września 2018 roku.

 

KRONOS QUARTET

Jeden z najsłynniejszych, najbardziej wszechstronnych i rozpoznawalnych kwartetów świata – Kronos Quartet wystąpi 1 września 2018 w kościele św. Krzyża w Zakopanem! Koncert ten, z muzyka polską,   uświetni 10-lecie działalności Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem, organizatora Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Będzie też piękną klamrą, gdyż pierwszą edycję wspomnianego festiwalu inaugurował występ tego wyjątkowego zespołu.
Skomponowany specjalnie dla Kronos Quartet III Kwartet smyczkowy “…pieśni śpiewają” op. 67 Henryka Mikołaja Góreckiego zabrzmiał wtedy dla zakopiańskiej publiczności i obecnego na widowni kompozytora (pierwszego Przewodniczącego Komitetu Honorowego Festiwalu), niedługo po swojej światowej premierze. Dziś, po 10 latach, w ramach obchodzonego jubileuszu  przyjedzie do stolicy Tatr, aby zaprezentować światowe prawykonanie – zmówionej przez Kronos Quartet – kompozycji rewelacyjnej twórczyni młodego pokolenia Jagody Szmytki, która będzie gościem koncertu.
Wszystkich serdecznie zapraszamy na ten niezwykły koncert   oraz Festiwal „Muzyka na Szczytach” do Zakopanego w dniach od 2 do 8 września 2018 roku.

Bilety dostępne na: 

CategoriesUncategorised