Program 2019

MUZYKA NA SZCZYTACH 2019 

04.09.2019
ŚRODA

 PROLOG FESTIWALU

   

Teatr im. S. I. Witkiewicza
Zakopane, ul. Chramcówki 15

W programie:
Georges Bizet – Carmen

Trio w składzie: 
Tommaso HuberStefan Plewniak 
i Georg Breinschmid

Soliści:
Carmen – Natalia Kawałek
Don José – Juraj Holly
Escamilio – Tobias Greenhalgh
Micaëla – Victoria Bakan

 

 

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ 
„MUZYKA NA SZCZYTACH”

07.09.2019 
SOBOTA

 INAUGURACJA

   
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

PROGRAM:
Wacław z Szamotuł – „In te Domine speravi”
R. Schumann – Kwartet smyczkowy a-moll, op. 41, nr 1
—————
F. Schubert – Kwartet smyczkowy a-moll nr 13 D-804 „Rosamunde”

Wykonawcy: 
Apollon Musagète Quartett 

w składzie:
Paweł Zalejski (skrzypce), Bartosz Zachłod (skrzypce), Piotr Szumieł (altówka), Piotr Skweres
(wiolonczela)

 

08.09.2019 
NIEDZIELA 

„PEJZAŻ POLSKI”

   
Teatr im. S. I. Witkiewicza
Zakopane, ul. Chramcówki 15

W programie: 
pieśni Chopina, Nowowiejskiego, Szymanowskiego, Karłowicza i innych kompozytorów.

Wykonawcy: 
Les Femmes

w składzie:
Natalia Krajewska-Kitowska (sopran liryczny), Emilia Osowska (mezzosopran), Joanna
Sobowiec-Jamioł (sopran liryczno-koloraturowy), Sebastian Godziński (fortepian)

 

09.09.2019 
PONIEDZIAŁEK 

MONIUSZKO & CORNELIUS

   



Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

Program projektu Moniuszko – Cornelius będzie złożony z wyboru pieśni oraz utworów
fortepianowych Stanisława Moniuszki, jak i utworów inspirowanych kulturą polską i twórczością
Stanisława Moniuszki, nowych dzieł fortepianowych i wokalnych Thomasa Corneliusa.

Wykonawcy:
Magdalena Kulig – mezzosopran

Łukasz Konieczny – bas

Thomas Cornelius – fortepian

 

10.09.2019 
WTOREK

PROJEKCJA FILMU

   
 

Pokaz filmu dokumentującego „Straszny Dwór”

   

11.09.2019
ŚRODA

BACH – CHORAŁY – IMPROWIZACJE

   
 

W programie: 
chorały J. S. Bacha

Wykonawcy:
ZDUNIK & DĘBICZ DUO

Marcin Zdunik – wiolonczela, Aleksander Dębicz – fortepian

 

12.09.2019
CZWARTEK

SZKOŁY MUZYCZNE

   
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie: 
Moniuszko, Bacewicz, Malawski

Państwowa
Szkoła Muzyczna im. M. Karłowicza w Katowicach, Państwowa Szkoła Muzyczna im. F.
Chopina Nowy Targ, ZSMUZ w Tarnowie
 

13.09.2019
PIĄTEK

GLASS OPERA

   
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie: 
Händel, Monteverdi, Bach i inni

Wykonawcy:
Michał Sławecki – kontratenor
Klaudyna Żołnierek – lutnia
Błażej Goliński – wiolonczela
Wanda Weronika KalinowskaAnna Szafraniec i Arkadiusz Szafraniec – szklana harfa

 

14.09.2019
SOBOTA

KONCERT FINAŁOWY

   

Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

Program:
Paweł Mykietyn – II KONCERT na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną

Bedrzich Smetana – poemat muzyczny „Moja Ojczyzna” (Wełtawa, Z Czeskich Lasów i Łąk, Blanik) 

Wykonawcy:
Marcin Zdunik – wiolonczela, 

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Jean-Luc Tingaud – dyrygent

 

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym programie.

Wydarzenia towarzyszące: