Program 2018

PROGRAM JUBILEUSZU 10-LECIA STOWARZYSZENIA IM. M. KARŁOWICZA W ZAKOPANEM 

21.07.2018 
SOBOTA

GALA MOZARTOWSKA

 

   

godz. 12:00
Dom pod Jedlami
Zakopane, ul. Droga na Koziniec 1

Klub Rozmów na Szczytach”
Goście: Olga Pasiecznik, Robert Gierlach, Michał Klauza, Adam Rozlach
  wstęp wolny 

godz. 19:00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie:
Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia „Haffnerowska” oraz najpiękniejsze arie i duety z oper: Wesele FigaraDon Giovanni, Czarodziejski flet

Olga Pasiecznik – sopran

Robert Gierlach – baryton

Michał Klauza – dyrygent

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia

 

31.08.2018
PIĄTEK

 SPEKTAKL TEATRALNY

   

godz. 19:00
Teatr im. S. I. Witkiewicza
Zakopane, ul. Chramcówki 15

Spektakl teatralny „Do DNA”

reżyseria: Ewa Kaim

Obsada: 
Dominika Guzek,
Agnieszka Kościelniak,
Weronika Kowalska, 
Jan Marczewski, 
Łukasz Szczepanowski,
Dawid Sulej Rudnicki

 

 

X MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ
„MUZYKA NA SZCZYTACH”

 

01.09.2018 
SOBOTA

 KONCERT JUBIELUSZOWY

   
godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie m.in.: 
Aleksandra Vrebalov, Philip Glass, Steve Reich, Jagoda Szmytka – nowy utwór, światowe prawykonanie
Antonio Haskell

KRONOS QUARTET

Partner: 

 

02.09.2018 
NIEDZIELA 

 EPOKOWE BRZMIENIA

   
godz. 19.00
Stary kościółek na Pęksowym Brzyzku
Zakopane, ul. Kościeliska 4

W programie: 
Telemann, Mozart, Tausch, Stark, Strietman

CLARIMONIA ENSEMBLE  

04.09.2018 
WTOREK 

PROJEKCJA FILMOWA

   

godz. 19.00
Kino Miejsce
Zakopane, ul. Orkana 2

Projekcja filmu: Rękopis znaleziony w Saragossie reż.  Wojciech Has
muz. Krzysztof Penderecki
wstęp wolny 

05.09.2018 
ŚRODA

KLASYCY KAMERALISTYKI – WCZORAJ I PRZEDWCZORAJ

   

godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie: 
Brahms, Malawski, Ligeti

Joanna Konarzewska, Rafał Kwiatkowski, Michał Francuz, Krzysztof Tomczyk, Rafał Zambrzycki-Payne, Piotr Sałajczyk

 

06.09.2018
CZWARTEK

KLASYCY SYMFONIKI – WCZORAJ I DZIŚ

   

godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie: 
Haydn, Mozart, Penderecki

Robert Bachara, Przemysław Fiugajski, Konfraternia Caper Lublinensis  

07.09.2018
PIĄTEK

REMINISCENCJE

   
godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie: 
Schönberg, Maciejewski, Panufnik, Penderecki, Przybylski

Zespół festiwalowy: Piotr Lato, Jakub Jakowicz, Anna Maria Staśkiewicz, Katarzyna Budnik, Artur Rozmysłowicz, Rafał Kwiatkowski, Marcin Zdunik  

08.09.2018
SOBOTA

KONCERT FINAŁOWY

   
godz.  19.00
Kościół św. Krzyża
Zakopane, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

W programie: 
Dvořak, Penderecki

Łukasz Długosz, Krzysztof Penderecki, Maciej Tworek, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

 

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym programie.

Wydarzenia towarzyszące:

02-08.09.2018 
Willa DOM POD JEDLAMI,  godz. 12.00
ul. Droga na Koziniec 1
Klub Rozmów na Szczytach

15.07-15.09.2018
Parkan Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem
ul. O. Balzera 15
Plenerowa wystawa fotografii p.t. 10 lat z Muzyką na Szczytach, cz. I

24.08-30.09.2018
Bukowiańskie Centrum Kultury Dom Ludowy, w godzinach otwarcia Centrum
Bukowina Tatrzańska, ul. T. Kościuszki 87
Wystawa p.t. Twórcy Podhala 3

27.08-16.09.2018
Panele wystawiennicze nieopodal Oczka Wodnego
ul. Krupówki
Plenerowa wystawa fotografii p.t. 10 lat z Muzyką na Szczytach, cz. II

02.09-30.09.2018
Galeria Sztuki Współczesnej Dom Doktora, godz. 11.00-14.00 i 16.00-19.00
ul. Stanisława Witkiewicza 19
Wystawa p.t. Góry (nie)wzruszone. Obrazy i rysunki – Aleksandra Rudzka-Miazga
Kuratorka: Anna Baranowa

05.09.2018 
Restauracja BUBUJA, godz. 16.00
ul. Kościuszki 18
Koncert kameralny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu