Wernisaż prac Ewy Fortuny na otwarcie festiwalu Muzyka na Szczytach

Ewa Fortuna_Tkaniny_pastele_kolaże_11 września

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy tkanin i kolaży Ewy Fortuny 11 września (piątek) o godz. 19:00 do Domu pod Jedlami, ul. Droga na Koziniec 1. Wernisaż odbywa się w ramach VII festiwalu Muzyka na Szczytach.

Tematem kolaży są często postacie wybitnych osób, które przebywały i tworzyły pod Giewontem m.in. Karol Szymanowski, Mieczysław Karłowicz, Władysław hrabia Zamoyski, Stanisław Witkiewicz, Tadeusz Brzozowski. W kolażach zastosowana została technika połączenia malarstwa, różnych włókien z naturalnymi motywami roślinnymi. Na tkaninach krajobraz staje się formą, bardzo często niemal abstrakcyjną. Czasem pretekstem jego wyrażenia jest perspektywa, czasem jakaś roślina z jej niebywałą fakturą, wreszcie jakiś szczegół, który zapisał się w pamięci artystki.

EWA FORTUNA – urodzona w Zakopanem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1970r. Zajmuje się tkaniną artystyczną, malowaniem pastelem, tworzy kolaże. Jej twórczość jest wyrazem postrzegania natury i otaczającego świata. W pracach widać fascynację materiałem, fakturą – jej rytmem, kolorytem, przestrzenią. Udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i indywidualnych. Wyróżniona Nagrodą Burmistrza Miasta Zakopane 2011, a także nagrodą roku ZPAP – statuetką „Halna 2011”.

W tym roku obchodzi 45 lat pracy twórczej.